Sauvignon 

Sauvignon blanc, – drugi pod względem wielkości światowych upraw biały szczep winorośli, pochodzący przypuszczalnie z regionu Bordeaux we Francji. Nazwa wywodzi się od francuskich słów sauvage (dziki) i blanc (biały), które odnoszą się do dziko rosnących krzewów tej odmiany na południowym zachodzie Francji, być może wywodzących się od savagnin, ...

Sauvignon blanc, – drugi pod względem wielkości światowych upraw biały szczep winorośli, pochodzący przypuszczalnie z regionu Bordeaux we Francji. Nazwa wywodzi się od francuskich słów sauvage (dziki) i blanc (biały), które odnoszą się do dziko rosnących krzewów tej odmiany na południowym zachodzie Francji, być może wywodzących się od savagnin, popularnej w Jurze. Sauvignon blanc jest uprawiany w wielu regionach winiarskich świata jako podstawa orzeźwiających i wyrazistych wytrawnych białych win odmianowych.

W warunkach morawskich jest to wino bardzo cenione o kolorze żółtozielonkawym o wyraźnej woni i smaku przypominającym dojrzały agrest, kiwi, brzoskwinie, melon, morele, ananas, czarną porzeczkę, pokrzywę czy też marcepan. Często wspominany charakterystyczny smak pokrzywy jest jednak odznaką słabszych roczników z wyższą zawartością kwasów. Wysoką jakość uzyskuje Sauvignon po przekwaszeniu w dębowych beczkach. Bardzo dobre zwłaszcza z okolic Jaroslavic, Valtic i Znojma.

czytaj więcej...
Ilość win w tej kategorii: 10
na stronę

JULES: What'd they call it? VINCENT: Royale with Cheese.

65,00 zł
W magazynie

Lekko mineralny, pikantny, soczysty Sauvignon blanc.

48,00 zł
W magazynie
Nowość

Morawski szczepowy aromat

63,00 zł
W magazynie

Świeże, owocowe, lekko mineralne 

40,00 zł
W magazynie

Owocowe, w smaku delikatne

63,00 zł
W magazynie

Pomarańczowe, wytrawne

85,00 zł
W magazynie

Pełne, owocowe, żywe, długie

75,00 zł
W magazynie

Lekkie, świeże , owocowe

50,00 zł
W magazynie

Typowy znojemski sauvignon 

39,00 zł
W magazynie
Wyświetlone: 1 - 9 z 10

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń:

+48 517 874 820

+420 608 700 099

Newsletter

Otrzymuj kupony rabatowe, informacje o promocjach, nowościach.