Merlot 

Stara, typowo francuska odmiana, genetycznie zbliżona do Cabernet Franc. Często używa się do cuveé z Cabernet Sauvignon – swoją delikatnością zmiękczają bardziej agresywne taniny Cabernet Sauvignon i przyczyniają się do jego szybszego dojrzewania. Odmiana zdobywa popularność wśród winiarzy morawskich, którzy przy sprzyjających warunkach (najciep...

Stara, typowo francuska odmiana, genetycznie zbliżona do Cabernet Franc. Często używa się do cuveé z Cabernet Sauvignon – swoją delikatnością zmiękczają bardziej agresywne taniny Cabernet Sauvignon i przyczyniają się do jego szybszego dojrzewania. Odmiana zdobywa popularność wśród winiarzy morawskich, którzy przy sprzyjających warunkach (najcieplejsze stanowiska, lekkie ciepłe gleby z wilgotniejszym podłożem) uzyskują ciekawe efekty.

Wino jest delikatne, gładkie, pełne o wyraźnym rubinowym kolorze, o wyższej zawartości taninów, taniny te są jednak przyjemne, nie drażniące. Kwasowość jest niższa. Z aromatów typowe są przejrzałe czarne porzeczki, czarna czereśnia, śliwki, powidła, figi, róża. po dłuższym leżeniu w butelce pojawiają się aromaty tytoniu, trufli, kawy, czekolady. Młode wino nie jest w pełni typowe, najwyższą jakość uzyskuje się po dwu-trzy letnim dojrzewaniu w beczkach.

czytaj więcej...
Niestety w danej chwili nie posiadamy win w tej kategorii.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń:

+48 789 018 492

+420 608 700 099

Newsletter

Otrzymuj kupony rabatowe, informacje o promocjach, nowościach.