Müller Thurgau 

Szczep ten w Szwajcarii nosi nazwę Riesling x Silvaner, pochodzącą od rzekomego skrzyżowania pomiędzy wymienionymi odmianami, które skrzyżował prof. Herrmann Müller, pochodzący z kantonu szwajcarskiego Thurgau, w roku 1882 w Instytucie Badawczym i Hodowlanym w Geisenheim w Niemczech, gdzie wówczas uczył botaniki. Obecnie dr. F. Regner ze Szkoły ...

Szczep ten w Szwajcarii nosi nazwę Riesling x Silvaner, pochodzącą od rzekomego skrzyżowania pomiędzy wymienionymi odmianami, które skrzyżował prof. Herrmann Müller, pochodzący z kantonu szwajcarskiego Thurgau, w roku 1882 w Instytucie Badawczym i Hodowlanym w Geisenheim w Niemczech, gdzie wówczas uczył botaniki. Obecnie dr. F. Regner ze Szkoły Winiarskiej w Klosterneuburgu dowiódł przy pomocy analizy genów, że w rzeczywistości chodzi o krzyżówkę Riesling reński x Madlenka královská. Odmiana rozpowszechniła się we wszystkich bardziej północnych regionach winiarskich Europy oraz w krajach zamorskich.

W zapachu pojawiają się nuty muszkatu razem z innymi odcieniami owocowymi w zależności od wysokości zbioru, od pogody w danym roczniku oraz od reduktywności kultywowania wina. Mogą to być zapachy cytrynowo-muszkatowe, agrestu lub czarnych porzeczek. Przy należycie opanowanej technologii powinno się wytworzyć wino bliskie powszechnemu wyobrażeniu w tym sensie, że chodzi o wino, które najlepiej pić jako młode, świeże, zachęcające do konsumpcji dzięki niższej zawartości alkoholu, o dostatecznie wyrazistej, ale w stosunku do innych substancji współmiernej zawartości kwasów, z bardziej wąskimi nutami muszkatowo-owocowych zapachów i z gładkim finiszem, który wywołuje wrażenie soczystości i zachęca do dalszego łyku. 

czytaj więcej...
Ilość win w tej kategorii: 4

Wysoce pijalne wino !

50,00 zł
W magazynie

Soczyste wino

63,00 zł
W magazynie

Soczyste wino

63,00 zł
W magazynie

Wysoce pijalne wino

43,00 zł
W magazynie
Wyświetlone: 1 - 4 z 4

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń:

+48 789 018 492

+420 608 700 099

Newsletter

Otrzymuj kupony rabatowe, informacje o promocjach, nowościach.